19 липня у Новій Каховці відбулась презентація проекту Центру олімпійських видів спорту «Н2О». Розробка проекту завершена і він вже готовий до початку будівництва.
Нагадаємо про те що у 2017 році міська рада Нової Каховки вирішила виділити частину землі під будівництво сучасного басейну. Новокаховська громада почула ініціативу відомого в області мецената, автора самої ідеї перспективного проекту «Н2О Нова Каховка», Ігоря Колихаєва. «Потужний спортивний Центр олімпійських видів спорту передбачає розвиток спорту, фітнесу, люди будуть мати майданчики для реабілітації, оздоровлення і, звісно, дозвілля. Адже призначення та можливості «Н2О Нова Каховка» – це і спортивні змагання національного та міжнародного формату, і тренування та навчання плаванню, і спеціальні аквапрограми, сімейне та оздоровче плавання та багато іншого. Подібного масштабу запропонованого переліку можливостей для новокаховчан ніколи раніше не було», – прокоментував проект в.о. начальника відділу містобудування та архітектури новокаховської міської ради Максим Боровинський.
Але міська влада добре розуміла, що місцевий бюджет не в змозі буде покрити всі витрати на такий масштабний проект. Тому, допомога мецената в реалізації планів проектування та побудови Центру була вкрай необхідною. У свою чергу, меценат Ігор Колихаєв завжди з цікавістю ставився до проектів, які спрямовані на покращення життя громад. Тому з самого початку, а саме з моменту створення проекту, Ігор Вікторович доклав багато зусиль. Він повністю інвестував створення проекту. Саме завдяки питомому внеску Ігоря Вікторовичу проектантам вдалось втілити найсміливіші ідеї.
Тож не дивно, що під час презентації проекту Центру олімпійських видів спорту «Н2О» говорили не тільки про сам проект, а й про його головного рушія, спонсора та натхненника. Спікером презентації був Володимир Шумілін, керівник компанії «ATM», автор програми Н2О – програми будівництва муніципальних спортивних басейнів.
Ще на стадії оголошення намірів у цього проекту знайшлись і опоненти, які протестували і проти виділення саме такої площі (15 га), і проти місця розташування… Та автор проекту будівництва, перший віце-президент Федерації плавання України Володимир Шумілін під час презентації розставив всі крапки над і поясним містянам і значення проекту, і його перспективи, і особливо наголосив на провідній ролі Ігоря Колихаєва на втіленні цього проекту у життя.
Ось, що він сказав під час презентації: «Мене часто запитують навіщо 15 га для будівництва басейну? Гарне питання. Я вже казав, що великі спортивні споруди будують мінімум на 25-30 років. Уявімо, що ми мешканці села Ключове та живемо у 50-ті роки минулого століття і одному з нас приходить ідея будувати ГЕС. Що скаже решта мешканців? Хтось планує своє життя на день, на тиждень, місяць, рік. Хтось на 5 років, максимум. Коли мова заходить про 10-20 років, то це уже державні масштаби, А коли 100 років? Це уже геополітика і держави саме так вибудовують свою стратегію розвитку. У нас у Новій Каховці є люди, які здатні мислити масштабно, категоріями 30 років. Так, Ігор Колихаєв – людина яка здатна зрушити будь-що, стати тим необхідним генератором ідей і можливостей. Ті, хто вважає що для реалізації вдалого проекту потрібні лише кошти нічого не досягнуть. Всі проекти реалізуються за однією єдиною формулою: зародження ідеї, потім знаходяться люди, здатні її втілити. І лише потім гроші. Так на початку проекту з’явився Ігор Колихаєв і все почало рухатись, і стало зрозуміло, що Центр олімпійських видів спорту має право на життя».
Говорити про те, наскільки важливим стане реалізація проекту для розвитку Нової Каховки навіть не варто. Початок будівництва заплановано на 2020 рік. Тільки на розробку проектної документації Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва вже виділив 1 мільйон 600 тисяч гривень. І це тільки початок.
А що містяни отримають у результаті?
Сучасний спортивний оздоровчо-реабілітаційний комплекс, який зможе відвідувати уся родина, де знайдеться для кожного заняття за уподобанням.
А ще це – спортивні змагання національного та міжнародного формату, спеціальні аквапрограми та фітнес-групи, єдина в Україні спортивно-тренувальна зала-трансформер для стрільби з луку, яка працюватиме безперервно. А крім того, це – 4 мільйони податків до місцевого бюджету щорічно (сума орієнтовна), 5 мільйонів гривень податків до державного бюджету (також орієнтовно), 9 мільйонів гривень річного фонду заробітної плати, додаткові робочі місця і під час будівництва, і під час експлуатації об’єкту.
Кожен мешканець Нової Каховки та інших населених пунктів регіону буде мати можливість знайти собі вид спорту для розвитку і дозвілля, більше того, серед них понад 10 олімпійських видів спорту.
Хіба не варто почати мислити геополітично з перспективою на десятки років? Варто! Адже нам тут жити!